REGIONALENTSCHEID

2017. április 7-én iskolánk adott otthont a német nemzetiségi szavalóverseny területi döntőjének.

A rakamazi Erzsébet Királyné Német Nemzetiségi Általános Iskola, AMI és Szakiskola, a rátkai Kéttanítási Nyelvű Német Nemzetiségi Általános Iskola, a hercegkúti Gyöngyszem Német Nemzetiségi Általános Iskola és iskolánk tanulói, összesen 84 tanuló mérte össze tudását. A négy kategóriában versenyző tanulókat a sátoraljaújhelyi Kossuth Lajos Gimnázium és Szakiskolából Törökné Skinti Gabriella, Biacskó Istvánné, Altenberger Vera, Pudlajner Nóra, Füzéri Kincső valamint városunk német tanárnői Répási Erzsébet és Lenár Györgyné valamint Uljana Tumbeva német anyanyelvű óvónő és a helyi német nemzetiségi önkormányzat elnöke, Szebényi Gáborné értékelték. A verseny lebonyolításához az anyagi támogatást a B.-A.-Z. megyei Német Nemzetiségi Önkormányzatok Egyesülete, Sátoraljaújhely Város Német Nemzetiségi Önkormányzata valamint a Sárospataki Tankerületi Központ és a Goethe Intézet adták.

A zsűrinek nehéz dolga volt a sok színvonalas előadás közül kiválasztani a helyezetteket.

Az országos döntőbe, ami május 19-én Budapesten lesz, a következő tanulók jutottak be:

I.                    kategória:  Ling Levente    Rakamaz

II.                  kategória: Hünlich Lotte   Hercegkút

III.                kategória: Hankó Attila     Rakamaz

IV.                kategória: Rudolf Ágnes    Rakamaz

Iskolánkból a IV. kategóriában Olajos Alexandra III. helyezést és a II. kategóriában Dankó Luca Márta IV. helyezést ért el. Tanulóinkat (22 fő) Dudás Lászlóné, Feketéné Prokop Dorottya és Tarrné Varga Erzsébet készítették fel a versenyre.

Wir gratulieren!

Sátoraljaújhely, 2017. április 9.                                                                 Dudás Lászlóné

német nemzetiségi tanító