Kazinczy-hét

Kazinczy Ferenc születésének 258. évfordulója tiszteletére több programot is szerveztünk az iskolában.

Október 24-én kerültek megrendezésre az évfolyamonkéni versenyek:

Összesen 104 kisdiák mérte össze tudását, ügyességét, bátorságát.

  • 1. osztályosok szép őszi versek elszavalásával bűvölték el a zsűrit
  • 2. osztályosok szépírásukat mutatták meg
  • 3. évfolyamon hangos, kifejező olvasás volt a feladat
  • 4. osztályosok párosan oldottak meg nyelvi fejtörőket, anyanyelvi feladványokat

Versíró versenyt is hirdettünk 3. és 4. osztályosoknak. Összesen 38 csodálatos őszi gyermekvers érkezett be.

Október 25-én az alsó tagozatos osztályok Széphalomba, a Kazinczy kertbe látogattak, ahol elhelyezték virágaikat iskolánk névadójának sírjánál.

Leglelkesebbek a 3. a osztályosok voltak, akik Szilvi és Tündi nénivel, visszafele gyalog jöttek azon az úton, amelyet Kazinczy is megtett nap mint nap, amikor a Levéltárba járt be Széphalomból Újhelybe dolgozni.


Versenyeredmények

Versmondás 1. osztály:

  1. Mondok – Pálmay Máté Vajk 1.a
  2. Molnár Letícia 1.b
  3. Kozma Zalán György 1.a

Szépírás 2. osztály:

  1. Czók Gréta 2.a
  2. Szabó Levente 2.a, Pásztor Félix Manfréd 2.a
  3. Burger Botond 2.a

Különdíj: Dobronyi István 2.b

Olvasás 3. osztály:

  1. Orosz András 3.a
  2. Csorba Flórián 3.a
  3. Svéd Anna 3.a, Niczky Benett 3.b

Anyanyelvi verseny, nyelvi fejtörők 4. osztály (páros verseny):

  1. Székely Rebeka – Tóth Emília 4.a
  2. Petercsák Kornélia – Fényes Miranda 4.a
  3. Márton Vanessza – Schirling Ajsa Henrietta 4.b, Bárány Bence – Varga Benedek 4.a

Versírás 3. osztály:

  1. Mondok-Pálmay István Pál Kazinczy 3.a; Aranyi Panna Kazinczy 3.b
  2. Zsarnai Attila Mikóházi Tagintézmény; Kovács Roxána Kazinczy 3.b
  3. Balogh Martin Esze Tagintézmény

Különdíj: Dankó Dénes Boldizsár Kazinczy 3.b; Tallárom Lolita  Esze Tagintézmény

Versírás: 4. osztály:

  1. Schiling Ajsa Henrietta Kazinczy 4.b; Balogh Petra Kazinczy 4.a
  2. Mozic Kimberli Krisztina Kazinczy 4.b; Markovics Benjámin Esze Tagintézmény
  3. Fényes Miranda Kazinczy 4.a; Varkonda Zille Vica Esze Tagintézmény

Különdíj: Székely Rebeka Kazinczy 4.a; Petercsák Kornélia Kazinczy 4.a