Regionális szavalóverseny Rátka

2018. április 20-án iskolánk német nemzetiségi osztályaiból 23 tanuló vett részt a területi német nemzetiségi szavalóversenyen, Rátkán. Ez elődöntője volt az országos versenynek, amelyet minden évben Budapesten rendez meg az Országos Német Nemzetiségi Önkormányzat (lDU). A versenyre négy település nemzetiségi osztályaiból jöttek a tanulók: Rakamaz, Hercegkút/Trautsondorf, Sátoraljaújhely/Karlsdorf, Ratka. Minden kategóriában szoros volt a verseny, tanulóink tudásuk legjavát adva a középmezőnyben végeztek. Felkészítő tanárok: Feketéné Prokop Dorottya, Tarrné Varga Erzsébet, Dudás Lászlóné

A verseny szünetében megtekintettük a templomkertben elhelyezett ’malenki robot’-ra, kényszermunkára elhurcolt helyi sváb lakosoknak állított emlékművet, valamint a csaknem kétszáz éves Heimatmuseum-ot, tájházat.

A verseny jó alkalom volt arra is, hogy a más nemzetiségi iskolában tanuló gyermekekkel találkozzanak tanulóink, valamint megismerjék ezt a szép sváb települést.

Sátoraljaújhely, 2018. április 20.

Dudás Lászlóné, német nemzetiségi tanító